Na co zwrócić uwagę wybierając łyżkę do miodu?

miód na łyżce

Łyżki do miodu to niewielkie akcesoria, do których wyboru nie zawsze przywiązuje się szczególną wagę. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednio dopasowane mogą znacznie ułatwić nabieranie słodkiego produktu. Z pewnością uchronią również domowników przed denerwującymi zabrudzeniami i koniecznością częstego ścierania klejących śladów. O czym warto pamiętać poszukując odpowiedniej łyżki?

Jak wybrać łyżkę do miodu?

Pośród wielu egzemplarzy odnaleźć można modele zakończone charakterystycznym walcem oraz zwykłe łyżki z wygiętym trzonkiem. Pierwsze z nich cieszą się szczególną popularnością. Główną zaletą specyficznego kształtu jest fakt, że miód spływa z łyżki bardzo powoli. W dużym stopniu ułatwia to nakładanie pożądanych ilości. Modele ze specjalnym wygięciem można z kolei zawiesić na brzegu słoika. Dzięki temu, nadmiar słodkiego produktu szybko z nich spływa. Określony kształt i sposób użytkowania warto dopasować do własnych preferencji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto zastanowić się nad tym, z jakiego materiału powinna być wykonana łyżka i jakie wymiary będą odpowiednie. Większość akcesoriów tworzona jest z drewna, stali lub plastiku. Modele drewniane to popularne i cenione przedmioty, które posiadają wiele zalet. Naturalny surowiec może być bezpiecznie stosowany również przez osoby z uczuleniami i alergiami. Można mieć też pewność, że jego wpływ na pożywienie jest neutralny. Stalowe akcesoria bywają bardziej cenione ze względu na łatwość czyszczenia i możliwość mycia w zmywarce. Jeśli w danym domu spożywa się miód z dużych słojów, warto zadbać o to, aby nabierak posiadał przynajmniej 15 cm długości.

Related Post