Łyżki do miodu to niewielkie akcesoria, do których wyboru nie zawsze przywiązuje się szczególną wagę. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednio dopasowane mogą znacznie ułatwić nabieranie słodkiego produktu. Z pewnością uchronią również domowników przed denerwującymi zabrudzeniami i koniecznością częstego ścierania klejących śladów. O czym warto pamiętać poszukując odpowiedniej łyżki?

Jak wybrać łyżkę do miodu?

Pośród wielu egzemplarzy odnaleźć można modele zakończone charakterystycznym walcem oraz zwykłe łyżki z wygiętym trzonkiem. Pierwsze z nich cieszą się szczególną popularnością. Główną zaletą specyficznego kształtu jest fakt, że miód spływa z łyżki bardzo powoli. W dużym stopniu ułatwia to nakładanie pożądanych ilości. Modele ze specjalnym wygięciem można z kolei zawiesić na brzegu słoika. Dzięki temu, nadmiar słodkiego produktu szybko z nich spływa. Określony kształt i sposób użytkowania warto dopasować do własnych preferencji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto zastanowić się nad tym, z jakiego materiału powinna być wykonana łyżka i jakie wymiary będą odpowiednie. Większość akcesoriów tworzona jest z drewna, stali lub plastiku. Modele drewniane to popularne i cenione przedmioty, które posiadają wiele zalet. Naturalny surowiec może być bezpiecznie stosowany również przez osoby z uczuleniami i alergiami. Można mieć też pewność, że jego wpływ na pożywienie jest neutralny. Stalowe akcesoria bywają bardziej cenione ze względu na łatwość czyszczenia i możliwość mycia w zmywarce. Jeśli w danym domu spożywa się miód z dużych słojów, warto zadbać o to, aby nabierak posiadał przynajmniej 15 cm długości.