Wiele osób, które korzystają z suszu konopnego, czy to bogatego w THC (czyli na przykład marihuanę medyczną), szuka alternatywnych form palenia owego suszu. Jednym z najciekawszych urządzeń do palenia suszu jest bongo. Bonga występują w wielu formach, kształtach, kolorach i rodzajach. Każdy zaopatrzony w bongo sklep będzie posiadał w swoim asortymencie ogromny ich wybór. Jak wybrać odpowiednie dla siebie?

Ze „sprzęgłem” czy bez?

Bongo jest stosunkowo prosto skonstruowane. Składa się z podstawy, ustnika i cybucha, a czasem także sprzęgła. Sprzęgło jest to mała dziurka, zazwyczaj znajdująca się gdzieś u góry pękatej podstawy fajki, ale poniżej ustnika. Dziurkę tę zatyka się palcem podczas odpalania suszu, a puszcza sprzęgło wtedy, kiedy użytkownik chce wciągnąć dym skumulowany we wnętrzu bonga.

Bonga pozbawione sprzęgła działają nieco inaczej, to znaczy: aby wciągnąć skumulowany we wnętrzu bonga dym, należy podnieść cybuch, który do pewnego stopnia utrudnia dostęp powietrza. Jakie wybrać? To zależy od upodobań użytkownika.

Przeźroczyste czy kolorowe?

Przeźroczyste bongo wygląda przepięknie, kiedy jest napełnione dymem, natomiast kolorowe bonga mogą utrudniać ocenę ilości dymu znajdującym się w ich wnętrzu, jednak dla miłośników barw nie stanowi to żadnego problemu.

Akrylowe czy szklane?

Mówi się, że akrylowe bonga są cięższe w czyszczeniu. To samo mówi się o bongach szklanych. Ile ludzi, tyle opinii, ważne, by wybrać takie, które będzie spełniało oczekiwania danego użytkownika. Czyścić bongo należy specjalnym preparatem przeznaczonym do materiału, z którego zostało wykonane.