Kuchnia to pomieszczenie, w którym funkcjonalność spotyka się z estetyką. Obecnie można stwierdzić, iż istnieje kilka, podstawowych rozwiązań, które wpisują się w standardy współczesnego wykończenia pomieszczeń. Ogromną zaletą jest możliwość zamówienia mebli na wymiar. To doskonały sposób na to, by w oryginalny sposób zaaranżować daną przestrzeń. Wpływa to także na optymalne wykorzystanie danego miejsca. Obok mebli bardzo ważnym elementem są poszczególne urządzenia AGD. 

Zabudowa sprzętów AGD

zmywarki podblatowe

Do urządzeń, których nie może zabraknąć w kuchni, zalicza się obecnie piekarnik, płytę grzewczą, lodówkę oraz zmywarkę. W wielu przypadkach ze względów praktycznych, ale także w imię ułatwienia sobie pracy, niemalże każda osoba, która chce wykończyć kupię, poszukuje także poszczególnych urządzeń. Tym bardziej, iż dzięki zamówieniu kuchni na wymiar, poszczególne sprzęty AGD mogą doskonale komponować się z wnętrzem i wystrojem. 

W przypadku piekarników coraz częściej kupuje się je oddzielnie, by możliwy był montaż tego urządzenia na pewnej wysokości. Ułatwia to szereg prac, w szczególności w trakcie pieczenia ciast, czy mięs. Tym bardziej, iż sama płyta grzewcza, niejednokrotnie indukcyjna, znajduje się w blacie roboczym. Brak piekarnika bezpośrednio pod płytą sprawia, iż mogą znaleźć się tak szuflady lub szafki na przybory kuchenne. To po prostu zwiększa funkcjonalność tego miejsca. Podobnie, by zapewnić estetyczne wykończenie, stosuje się słupki, w których ustawia się lodówkę.

Zmywarka w pełnej zabudowie

Również zmywarki podblatowe są obecnie bardzo często spotykane. Przede wszystkim dlatego, iż można ustawić je w rzędzie z innymi meblami. A przez dodatkową możliwość montażu frontu takiego, jak fronty meblowe, uzyskuje się jednolitą powierzchnię. Dzięki temu zmywarka w sprytny sposób kamufluje się z pozostałymi meblami. To przekłada się na efekt wizualny. Jednocześnie, szeroki wybór zmywarek, także pod kątem ich szerokości, pozwala na wybór urządzenia, które zaspokoi potrzeby danego gospodarstwa domowego.