Zdrowe i świadome odżywianie jest obecnie niezwykle ważne. Nie od dziś wiadomo, że prawidłowe żywienie nie tylko gwarantuje świetną kondycję naszemu organizmowi, ale też wyklucza pojawienie się w nim całkiem wielu chorób, które często powodowane są nieprawidłowym odżywianiem. Dlatego też, wiele osób w ostatnim czasie stawia na gotowanie na parze. Jak się okazuje, dobry garnek na parę jest w stanie szybko, zdrowo ugotować nam całkiem sporą listę dań. Jaki jest najlepszy garnek do gotowania na parze i jak go znaleźć?

Jaki garnek do gotowania na parze wybrać?


W sklepach internetowych, w sklepach stacjonarnych oraz u osób, które zajmują się bezpośrednią sprzedażą garnków na pokazach domowych można znaleźć wiele modeli, które różnią się między sobą materiałem, z którego są wykonane, wielkością, budową oraz przede wszystkim ceną. Można znaleźć modele tzw. „piętrowe”, które składają się z kilku garnków, które po nałożeniu na siebie poszczególnych elementów tworzą jeden duży przyrząd do gotowania na parze. To dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które chcą ugotować pełny obiad składający się z kilku składników w tym samym czasie. Można znaleźć także garnek na parę pojedynczy ze sklepu Bokono, który idealny będzie do zup czy dań jednogarnkowych takich jak np.: gulasz, leczo, bigos itp.

Ile kosztuje dobry garnek?


W internecie można kupić garnek na parę już od około 70 do 200 zł. Zazwyczaj są to mniej znane marki, które zapewniają o wysokiej jakości i niezawodności swojego produktu. W sklepach stacjonarnych oraz w sprzedaży bezpośredniej taki asortyment może kosztować nawet 1000 – 3000 zł, gdyż są to najczęściej produkty wykonane z bardzo dobrych materiałów, które posiadają już pewną renomę.