Preparaty do usuwania skórek cieszą się rosnącą popularnością. Wzrost świadomości użytkowników i stylistek paznokci sprawia, że obecnie do usuwania skórek używa się niemal wyłącznie kosmetycznych preparatów, które działają skutecznie i bezboleśnie. By uzyskiwać dobre efekty, należy jednak wiedzieć, jak ich używać. Jak stosuje się preparaty do usuwania skórek?

Na oczyszczoną płytkę

Zanim można zabrać się za usunięcie skórek, powinno się dokładnie oczyścić płytkę paznokcia. Oznacza to pozbycie się z nich resztek starego lakieru lub odżywki. Powinno się je dokładnie zmyć przy pomocy zmywacza do paznokci. Kolejnym krokiem jest użycie odtłuszczacza. Ma on formę płynu aplikowanego na wacik, którym można przetrzeć paznokieć wraz ze skórką. Na ten moment należy skupić się wyłącznie na skórce i nie ma potrzeby sięgania wacikiem aż do końca paznokcia. Skórkę warto odtłuścić po to, by nic nie stanowiło bariery dla preparatu, który zostanie użyty w następnym kroku. Tłusta pozostałość może być przeszkodą i może spowodować, że preparat do usuwania skórek będzie potrzebował więcej czasu.

Wytarcie do sucha

Płytkę paznokcia powinno się wytrzeć do sucha przy pomocy wacika bezpyłowego. Nie powinno zostać na niej ani trochę wilgoci, bo może ona być przeszkodą dla działania preparatu. Używa się go w bardzo małych ilościach, więc nie powinno się go rozcieńczać. Wilgoć jest po prostu niepożądana.

Aplikacja preparatu

Następnym krokiem jest sięgnięcie po preparat do usuwania skórek. Należy delikatnie nałożyć go na skórkę. Środki zwykle mają pędzelki takie jak lakiery do paznokci. Czasami dostępne są też w formie żelu w buteleczce z niewielką pipetą do aplikacji. Każde to rozwiązanie umożliwia dość precyzyjne położenie produktu, mimo że w tym wypadku nie jest ono wcale wymagane. Najważniejsze jest, by produkt w całości pokrył skórki, które mają zostać docelowo usunięte. Następnie trzeba poczekać kilka minut — w zależności od rodzaju produktu od 2 do 5. W tym czasie produkt w zależności od swojej formuły powinien zmiękczyć skórki, by było łatwo je usunąć lub też je rozpuścić. Oba te rozwiązania sprawdzają się całkiem dobrze. W przypadku pierwszego pozostałości skórki powinny zostać usunięte przy pomocy miękkiego freza o małej średnicy. W przypadku preparatów, które rozpuszczają martwy naskórek tak jak peelingi enzymatyczne, wystarczy po prostu przetrzeć powierzchnię paznokci czystym wacikiem. Nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych środków lub mycia rąk przed wykonaniem kolejnych etapów manicure.