Wypadek lub uraz śródstopia, który został spowodowany w ciągu codziennego życia, może być dolegliwością, która będzie przeszkadzać w wykonywaniu różnych czynności. Dlatego też dobrze jest mieć przygotowany odpowiedni sprzęt, dzięki któremu można odciążyć bolącą kończynę. Świetnym rozwiązaniem jest użycie ortezy, co sprawi, że znakomicie dopasuje się ona do konkretnego miejsca, które wymaga wsparcia akcesoriami ortopedycznymi.

Czym jest orteza ortopedyczna?

Orteza to urządzenie, które wspiera daną część ciała, która uległa wypadkowi lub urazowi. Warto dodać, że obecnie dostępne są różne rodzaje ortez i między innymi w sklepach oferowane są modele na:

  • kolano,
  • bark,
  • śródstopie,
  • haluksa,
  • staw skokowy,
  • rękę,
  • tułów.

Tym sposobem można wspomagać się specjalistycznym sprzętem, niezależnie od tego, jakiego urazu się doznało. Dobrze jest dodać, że orteza na śródstopie od Orteo jest jednym z najczęściej wybieranych wariantów, gdyż uraz w tym miejscu można niesamowicie łatwo zrobić, nawet przez nieuważne chodzenie, czy wtedy, gdy spadnie się z drabiny lub ze schodów. Tego rodzaju wydarzenia często zdarzają się zarówno latem, jak i zimą, dlatego też orteza jest na tyle praktyczna, że można z niej korzystać, niezależnie od pory roku.

Jak zakładać ortezę na śródstopie?

Orteza na śródstopie musi być założona zgodnie z zaleceniami lekarza lub z instrukcją, która zawsze jest podana przy każdym modelu. Dobrze jest pamiętać, by dopasować tak rzepy czy inne zapięcia, aby orteza idealnie usztywniała miejsce urazu, przez co jest pewność, że w tym przypadku stopa nie będzie narażona na kolejne zwichnięcia czy uszkodzenia. Przy wyborze ortezy warto też brać pod uwagę rozmiar, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci. Co ważne, to w sklepach medycznych jest także dostępny specjalny dział dziecięcy, dzięki czemu bez trudu można kupić potrzebną ortezę. Podczas zakładania ortezy należy pamiętać o tym, by wcześniej najlepiej zdjąć skarpetkę, jeśli jest taka możliwość, przez co stabilizator będzie bezpośrednio unieruchamiał i odciążał wybrany odcinek stopy, który potrzebuje pomocy.

Gdzie można kupić ortezy ortopedyczne?

Obecnie nie ma problemu z tym, by kupić stabilizatory w sklepach medycznych, w których oferowany jest ogromny wybór różnych modeli. Dobrze jest też dodać, że medyczne sklepy działają zarówno stacjonarnie, jak i internetowo, co stwarza wiele możliwości wyboru zakupu danego produktu specjalistycznego. Warto dodać, iż tego rodzaju sprzęt, który został kupiony w sklepach medycznych internetowych ma również wszystkie potrzebne atesty, co sprawia, że dorosły, czy też dziecko może bezpiecznie korzystać z tej pomocy medycznej.

Dobrze jest dodać, że orteza na śródstopie powinna być zdejmowana tylko w przypadku mycia, jeśli lekarz wcześniej wyraził na to zgodę. Zalecane jest przestrzeganie wszystkich zasad noszenia ortezy, które przedstawił lekarz prowadzący, przez co leczenie urazu będzie szybsze i efektywniejsze. Warto zatem wybrać taką ortezę, w której będzie można komfortowo funkcjonować przez cały okres leczenia.