Efedryna to popularny składnik wielu preparatów odchudzających. Ma wyjątkowe właściwości termogeniczne, co sprawia, że efekty są szybko widoczne, a co za tym idzie, ubrania naprawdę robią się luźniejsze.

Efedryna spalacz jako składnik suplementów na odchudzanie

Właściwości termogeniczne, przyspieszony metabolizm i zmniejszające się obwody w pasie, biodrach i udach to był wystarczający powód, aby dodawać ten aktywny związek organiczny pozyskiwany z rośliny o nazwie Ephedra sinica i od wieków wykorzystywanej w medycynie chińskiej, do suplementów wspomagających odchudzanie. Działa ona pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, czym znacznie wspomaga wydolność całego organizmu. Szybko się jednak okazało, że niesie ze sobą również poważne skutki uboczne, o których można dowiedzieć się wiele na stronie ŚwiatSupli.pl.

Dlaczego nie powinno się stosować efedryny spalacza tłuszczu?

Ten aktywny związek może nieść ze sobą również poważne konsekwencje zdrowotne. Negatywnie działa między innymi na nasz układ krwionośny oraz nerwowy powodując nieprawidłową pracę serca czy stany lękowe. Prowadzi również jak amfetamina do uzależnienia. Szybko jednak okazało się również, że można zastąpić ją innymi składnikami aktywnymi. Najpopularniejsze to:

– alkaloidy PEA,
– DMAA,
– ekstrakt z Ephedra Viridis,
– ekstrakt z Ma Huang.