Nawilżone i zadbane usta to sposób nie tylko na lepszy wygląd, ale także dobre samopoczucie. Dyskomfort związany ze spierzchniętymi i pękającymi ustami potrafi skutecznie zepsuć humor. Dlatego tak ważne w codziennej pielęgnacji jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do ust takich, jak balsamy, pomadki i maści. Jak wybrać idealne preparaty i na jakie składniki zwrócić szczególną uwagę?

Jak wybrać idealną pomadkę ochronną do ust?


Pielęgnacja twarzy powinna uwzględniać codzienną dbałość o kondycję ust. Aby uniknąć niechcianego spierzchnięcia i bolesnych oraz nieestetycznych pęknięć należy każdego dnia stosować odpowiednie kosmetyki do ust. Nasze wargi każdego dnia narażone są na działanie czynników zewnętrznych takich jak wiatr, suche powietrze czy zmiany temperatur. Co więcej, mają kontakt z różnymi substancjami, które mogą pogarszać ich stan. Dlatego tak ważne jest stosowanie każdego dnia preparatów dedykowanych ustom takich jak np. balsam do ust. Właściwie dobrany kosmetyk powinien zmiękczać skórę i ją nawilżać. Powinien mieć też delikatną formułę i być wygodny w użytkowaniu. Co więcej, wybrany preparat powinien pozostawiać warstwę ochronną, by zabezpieczyć wargi przed działaniem niekorzystnych czynników. Dobrze również, by miał filtr przeciwsłoneczny i chronił usta przed działaniem promieni UV.

Na jakie składniki zwrócić uwagę kupując kosmetyki do ust?


Aby zapewnić ustom odpowiedni poziom ochrony i nawilżenia, warto by zawierał specjalnie dobrane składniki mające dobroczynne działanie na skórę w tym obszarze. Pomadka ochronna do ust suchych i spierzchniętych powinna mieć w składzie jeden ze składników, który pomoże w odbudowie i nawilżeniu skóry. Do składników takich zaliczamy przede wszystkim masło shea oraz witaminy A i E. W roli nawilżaczy świetnie sprawdzą się też balsamy do ust z olejkami roślinnymi np. awokado, czy migdał. W walce z suchością pomoże nam również pomadka do ust zawierająca wosk pszczeli i pantenol. Jeżeli zmagamy się z opryszczką, warto postawić na kosmetyki zawierające betulinę, która działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo.