Odpowiednio podana whisky to znacznie lepszy smak alkoholu. Warto jest wyposażyć się w specjalnie przygotowane do picia takiego alkoholu akcesoria. W zestawie do picia whisky mogą się znaleźć:
– kieliszki
– szklanki
– karafka
– kamienie chłodzące
Wybierając komplet do whisky warto jest zastanowić się jakie akcesoria powinny się w nim znajdować.

W jakiej temperaturze pić whisky?


Istnieją wskazania dotyczące tego, w jakiej temperaturze powinna być podawana whisky. Za optymalną uznaje się temperaturę w okolicach szesnastu stopniu Celsjusza. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że każda osoba może mieć swoje, indywidualne preferencje, co do smaku tego trunku. Wiele osób zdecydowanie woli schłodzony alkohol. Schłodzenie alkoholu może być doskonałym sposobem na uzyskanie znacznie lepszego smaku. Temperatura pokojowa whisky nie jest idealna dla każdego. Jeśli chce się schłodzić whisky wykorzystać można kamienie chłodzące. Niemal każdy elegancki zestaw do whisky zawiera takie akcesoria. Zobacz takie.

Sposób podawania whisky


Wykorzystanie odpowiednich szklanek, kieliszków czy kostek chłodzących pozwala na eleganckie zaprezentowanie whisky oraz podanie jej w ciekawszy sposób. Wybierając akcesoria do tego trunku warto wyposażyć się w wyroby do codziennego degustowania alkoholu, jak też takie, które pozwalają na jednorazową degustację, która jest w stanie zapewnić znacznie lepsze zapoznanie się z aromatem, barwą tego oryginalnego alkoholu.