Łopatka do ciasta nie jest koniecznością przy wypiekaniu ciast, jednak warto mieć ją w kuchni. Dzięki temu gadżetowi z łatwością i bez szwanku można pokroić czy nałożyć ciasto. Dzięki niej można uniknąć zbędnego bałaganu i mieć większą kontrolę przy estetycznym porcjowaniu ciasta. W dawnych czasach również używało się różnych gadżetów, które miały usprawnić pracę w kuchni. Którą łopatkę wybrać, aby praca z ciastem była bardziej efektywna? 

Ile wydać na łopatkę do ciasta?

Łopatka do ciasta z Bokono to gadżet, który może różnić się ceną od innych w zależności od rodzaju, materiału i kształtu.   

  • Silikonowe są bardzo elastyczne i trwałe, jednak są nieco droższe.
  • Wybierając mniej kosztowną opcję można postawić na metalowe lub plastikowe gadżety tego typu.
  • Łopatka do ciasta świetnie usprawni pracę w kuchni. 
  • Dzięki niej można nałożyć, pokroić czy wymieszać ciasto.
  • Jest niepozornym, lecz bardzo potrzebnym gadżetem w kuchni każdej gospodyni.
łopatka do ciasta

Czy materiał łopatki ma znaczenie?

Chcąc mieć gadżet, który nie porysuje patery czy patelni warto stawiać na silikonowe łopatki. Należy jednak uważać, aby przy wysokich temperaturach silikon nie stopił się. Jeśli łopatka ma być używana tylko do gotowego wypieku jest bez znaczenia, z jakiego materiału będzie wykonana.  Kupując łopatkę do ciasta, trzeba zastanowić się, do czego będzie stosowana. To według tego kryterium można określić jakiego gadżetu potrzebuje się w kuchni. Piekąc ciasta oraz inne mniejsze wypieki można zakupić prawie każdy rodzaj łopatek. Łopatka do ciasta to bardzo przydatna rzecz, w kuchni, dzięki której wypieki i nakładanie ciasta będą odbywały się szybciej i sprawniej.