Patera do ciasta to ważne akcesorium, które odgrywa nie tylko istotną rolę funkcjonalną w gospodarstwie domowym i gastronomii, ale często charakteryzuje się oryginalnością i wysokimi walorami estetycznymi. Dlatego w asortymencie sprzedawców można spotkać zarówno patery o prostym, oszczędnym designie, jak i eleganckie, wyrafinowane modele wykonane z kolorowych lub przezroczystych materiałów, które można umieścić nad blatem kuchennym lub na półce.

Asortyment pater do tortów i ciast

patera do ciasta
  1. Patery do tortów – wśród pater do ciasta ważną rolę odgrywają patery do tortów, które doskonale nadają się do wyeksponowania nowoczesnych, przyciągających wzrok tortów i ciast. Styl, który towarzyszy pięknu tych pater, nadaje rangę i elegancję dekoracjom tortowym, ciastom i wszystkim wyrobom cukierniczym.
  2. Patery ceramiczne – na oddzielną uwagę zasługują patery ceramiczne, które są wykonywane z wysokiej jakości ceramiki i wyróżniają się oryginalnymi kształtami i gładką powierzchnią. Patera ceramiczna jest idealna do serwowania owoców, tortów i wszelkiego rodzaju ciast. Wśród tego rodzaju pater można spotkać nawet modele z ręcznie malowanymi wzorami. Potrafią one nadać stołowi szykowny i wyrafinowany akcent. Ceramiczne patery zwykle są wykonywane przy użyciu naturalnych glin kamionkowych i nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia, a barwniki, z których zostały wykonane wzory, nie ulegają wypłukiwaniu podczas zmywania.
  3. Patery szklane – dużą popularnością cieszą się również szklane patery z kloszem, które są idealnym sposobem na serwowanie słodyczy w ogrodzie. Ich zaletą jest to, że chronią one umieszczone na nich słodkości przed aktywnością owadów, dzięki czemu torty i ciasta nie tracą dobrego wyglądu przez długi czas.
  4. Patery wielopoziomowe – na rynku można znaleźć również wielopoziomowe patery do ciast, które poza zaletami estetycznymi stanowią rozwiązanie oszczędzające miejsce, dzięki czemu można wyeksponować urocze ciasta bez wprowadzania bałaganu na stole. Są one tak zaprojektowane, aby spełniać wszechstronne zadania, zarówno na stole obiadowym, na weselu, jak i na przyjęciu urodzinowym.

Patery, dostępne są na Sklep.Technica.pl

Różne style

Należy nadmienić, że patery do ciast są produkowane w różnych stylach, tak, aby odpowiadały aranżacji wnętrza i indywidualnym upodobaniom, a mogą to być na przykład patery wykonane z białej porcelany z niebieskimi dekoracjami w stylu marynistycznym, nowoczesne patery, które posiadają dekoracje w kolorach czarnym i białym lub innych kontrastujących odcieniach z przyciągającymi wzrok napisami, lub patery w stylu shabby chic w drewnianej, lub szklanej formie z przykrywką.