Jest jedną z najpopularniejszych roślin leczniczych w Polsce, co wiąże się zarówno z jej powszechnym występowaniem, jak i wszechstronnością. W jakich sytuacjach można korzystać z babki lancetowatej?

Liście babki i ich wartość

Liście babki zawierają sporo cennych substancji, dzięki którym ludzki organizm może skuteczniej radzić sobie z wieloma przypadłościami. Nie brak tu garbników oraz kwasów organicznych, nie brak witamin oraz cennych dla zdrowia składników mineralnych. Babka lancetowata zawiera też sporo związków śluzowych, dzięki czemu jeszcze lepiej radzi sobie jako naturalny lek.

W jaki sposób można korzystać z tej rośliny?

Z mocy babki lancetowatej zwykle korzysta się w chwili, gdy skóra wymaga dodatkowego wsparcia. Zmiażdżone liście tej rośliny to jeden z najlepszych sposobów na walkę z czyrakami oraz owrzodzeniami, jednak na tym możliwości wykorzystania babki się nie kończą.

Z liści babki można przygotować herbatę, która ułatwi trawienie i złagodzi dolegliwości towarzyszące chorobie wrzodowej. Napar z babki będzie pomocny przy problemach z górnymi drogami oddechowymi, a w szczególności przy uciążliwym kaszlu.

Babka świetnie radzi sobie też z bakteriami, dzięki czemu może się doskonale sprawdzić jako środek wspierający układ odpornościowy, jak i naturalny kosmetyk, którego głównym zadaniem jest ułatwienie pielęgnacji cery trądzikowej. Z mocy babki można zatem korzystać na wiele sposobów, a to sprawia, iż jest ona jedną z najważniejszych roślin leczniczych w Polsce.