Podczas codziennej aktywności zdarza się, że dopada nas ból pleców, stłuczenie lub skręcenie nogi. W takich wypadkach warto mieć w domowej apteczce odpowiedni lek, który dość szybko zadziała przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Tak działa Olfen Żel. Ma postać przezroczystego żelu o charakterystycznym zapachu. Dostępny jest w tubach 50g i 100g oraz przystępnych Olfen Żel cenach.

Jak stosować by leczyć?

Olfen Żel ulotka zawiera wszelkie niezbędne informacje, z którymi pacjent powinien się zapoznać przed zastosowaniem tego leku chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Lek stosuje się na skórę. Miejsce chorobowe pokrywa się warstwą żelu, którego się nie wciera. Jego ilość powinna być niewielka. W Olfen Żel ulotce producent leku podaje dokładną dzienną gramaturę żelu, której nie należy przekraczać.

Żel stosuje się do czterech razy na dobę przez maksymalnie 2 tygodnie. Jeżeli jednak ból i obrzęk nie miną po 7 dniach stosowania Olfen Żelu, wtedy należy zgłosić się do lekarza.

Kiedy stosowanie jest zabronione

Jeżeli pacjent jest uczulony na którykolwiek składnik Olfen Żelu, wtedy nie może go stosować. Podobnie kobiety w trzecim trymestrze ciąży i dzieci oraz młodzież do 14 lat też nie mogą go używać. Nie należy go nakładać na otwarte rany, uszkodzoną skórę lub wypryski.

Warto zapoznać się z ostrzeżeniami wyszczególnionymi przez producenta leku w Olfen Żel ulotce, by nie doszło do wystąpienia poważniejszych powikłań i innych problemów zdrowotnych.

Żel na urazy mięśni i stawów stosowany jest przez pacjentów, którzy cenią skuteczny produkt i którego Olfen Żel cena jest dobra.