Na rynku dostępne są różne rodzaje herbat. Każdy z pewnością spotkał się z takimi rodzajami jak czarna herbata, zielona herbata czy biała herbata. Co ciekawe wszystkie te herbaty powstają z tych samych liści. Różnica wynika ze sposobu przetwarzania.

Herbata czarna
To najpopularniejszy rodzaj herbaty. Aby powstała liście herbaty muszą przejść cztery stopnie obróbki. Pierwszy etap to więdniecie. Na tym etapie liście herbaty rozkładane są na słońcu, aby mogła odparować z nich woda. Drugi etap to zwijanie. Najlepiej jeśli liście zwijane są ręcznie. Kolejny etap do fermentacja. W typ etapie liście herbaty poddawane są działaniu ciepłego powietrza. Dzięki temu liście herbaty nabierają czarnego koloru. Zabarwienie liści na czarny kolor to ostatni etap obróbki, jaki jest suszenie. Każdy sprawdzony sklep z herbatami jak KrainaHerbaty.pl posiada w swojej ofercie czarną herbatę. Dobrym miejscem do zakupu może być sklep internetowy, gdyż sklepy online posiadają największą ofertę.

Herbata zielona
Inny popularny rodzaj herbaty to herbata zielona. Proces ich obróbki również zaczyna się od więdnięcia. Drugi etap już jednak parzenie. Liście herbaty parzone są z parą wodną. Dzięki temu liście zachowują swój zielony kolor. W przeciwieństwie do czarnej herbaty, w przypadku herbaty zielonej jej liście nie fermentują. Te po procesie parzenia są zwijane oraz suszone. To sprawia, że zielona herbata ma swój charakterystyczny, goryczkowy smak.