Test owulacyjny jest narzędziem niezwykle pomocnym w planowaniu dziecka. Pozwala na określenie dni płodnych. Co więcej, jest w stanie wskazać moment najkorzystniejszy w cyklu, w którego trakcie dojść może do zapłodnienia. Owulacyjny test działa w sposób podobny jak test ciążowy. Po prostu bada hormony znajdujące się w próbce moczu. Wyniki dostępne są w ciągu kilku minut.

Jak działa test owulacyjny?

Test owulacyjny działa identycznie jak test ciążowy. Wykrywa on obecność hormonów, która jest obecna stale w moczu. Mniej więcej w 12-13 dniu miesiączkowego cyklu, pod sam koniec pęcherzykowej fazy, ich poziom wzrasta. Właśnie wtedy pęcherzyk Graafa pęka i zaczyna się jajeczkowanie. Twa ono przez dobę.

Jakie można uzyskać wyniki testu owulacyjnego? Może to być:

– test owulacyjny pozytywny,

– test owulacyjny negatywny.

Co oznacza pozytywny test owulacyjny? Oznacza jedno – owulacja nastąpi po około 24 do 36 godzin. Bardzo ważna jest także zależność pozytywnego testu owulacyjnego a ciąży. Test owulacyjny w ciąży zawsze daje pozytywny wynik. Z kolei test owulacyjny po owulacji nie musi wcale oznaczać ciąży.

test owulacyjny

Gdzie kupić test owulacyjny?

Testy owulacyjne oczywiście kupuje się w aptece. Wpisując w wyszukiwarkę internetową testy owulacyjne apteka, czy też test owulacyjny apteka ukaże się ich spory wybór od różnych producentów. Warto poczytać opinie, aby wybrać możliwie najlepszy test.

Ich cena nie jest wysoka, a są bardzo pomocne w planowaniu dziecka.