W każdym domu musi znaleźć się choćby najprostszy model zastawy stołowej. Jest on niezbędny nie tylko do przyjmowania gości, lecz po prostu do codziennego spożywania posiłków. Problem jest w tym, że mało kto wie, jak powinno się taką zastawę wybierać. A zdecydowanie największym problemem zawsze u chętnych na jej kupienie jest określenie tego, z jakiego powinna być wykonana materiału.

Porcelana — dobra, lecz droga

Każdy doskonale wie, że najlepszym materiałem, z którego można wykonać zastawę, jest porcelana. Nawet zastawa stołowa nowoczesna, która swoją stylistyką zupełnie nie przypomina używanych przed dekadami modeli, jest często wykonana z tego materiału. Wszystko z powodu jego bardzo pięknego wyglądu, dużej wytrzymałości i przede wszystkim prestiżu. Problem jest w tym, że standardowa zastawa stołowa na 12 osób, która wykonana by była z tego materiału, kosztować będzie majątek. Powoduje to, że konieczne jest szukanie alternatywy.

Zastawa z kamionki

Dobrym wyborem jest zastawa stołowa Bokono wykonana z kamionki. Jest to materiał, który uzyskuje się ze zmieszania gliny, piasku kwarcowego i szamotu. Uzyskuj się dzięki temu zastawę bardzo trwałą, odporną na uszkodzenia, a przy tym w dalszym ciągu dosyć ładną i estetyczną. Najważniejszą jednak jej cechą jest to, że jest w dobrej cenie, co powoduje, że każdy jest w stanie sobie na taki właśnie model pozwolić i nie zrujnuje on nikomu budżetu. Warto przy tym pamiętać, ze zastawę kupuje się co kilka lat, więc dobrze jest wybrać odpowiedni jej model.